poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Wybory prezydenckie we Francji

Już niedługo wybory we Francji. 22 kwietnia Francuzi wyruszą do urn wyborczych, aby oddać głos na jednego z kandydatów na prezydenta.
Zanim jednak Francuz będzie mógł iść głosować, musi regularnie sprawdzać swoją skrzynkę pocztową gdyż właśnie pocztą przysyłane są we Francji karty do głosowania oraz również programy poszczególnych kandydatów.Taka karta to nic innego jak biała, gładka kartka z na czarno wydrukowanym nazwiskiem kandydata. Programy natomiast to takie kolorowe gazetki. Jest to ciekawostka, o której warto wspomnieć. Poza tym każdy Francuz musi się odhaczyć u władz miasta i zgłosić swoją chęć do brania udziału w wyborach. Jeśli więc francuski obywatel przeprowadzi się, to musi między innymi pamiętać o poinformowaniu władz miasta o chęci do głosowania.

Wielu ludzi rozważa w tych wyborach oddanie głosu na Jean-Luc Mélenchon'a lub też na  François Hollande.  Społeczeństwo bowiem coraz częściej postrzega politykę Sarko jako niezbyt efektywną i nie każdemu odpowiadają przekonania Sarko, który ostatnio na swoim wystąpieniu przytoczył na poparcie swoich tez słowa faszysty Malaparte.


PEACE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz