niedziela, 12 lutego 2012

Kolczyki Szydełkowe - obrabiane koła PATTERN

Wśród mojej skromnej kolekcji biżuterii znajdowały się kolczyki koła. Strasznie nudne i znoszone. Jakieś takie wręcz ponure. Postanowiłam ofiarować im nowe życie i tak oto powstały te obrabiane na szydełku kolczyki.


Ceglane kolczyki są banalnie proste do wykonania. Zwyczajnie przyczepiamy kordonek do kolczyka (os) a następnie płs przez całość koła. Zwracamy szczególną uwagę żeby nasze oczka były przerobione mega ściśle. W przeciwnym razie kordonek będzie się niemiłosiernie zsuwał z kolczyka.

Zielona para jest zrobiona w następujący sposób: sl st, a następne sg pożądaną ilość razy i po ostatnim płs odwracamy kolczyk i płs; płsn; sł i słn i sł w jedno; płsn. Powtarzamy tę kombinację przez resztę zrobionych wcześniej sg. W ten sposób powstają nam widoczne na zdjęciu fale.

Tak właśnie można sobie odświeżyć starą biżuterię, ale też można użyć starych bransoletek i przyczepić bigle albo też można wyciąć koła z czegoś sztywnego. Ten ostatni sposób jednak nie przemawia do mnie tak bardzo, bo wiadomo że wycięte koło będzie się obrabiało szerzej i nie będzie już takie delikatne.

PEACE 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz