piątek, 29 listopada 2013

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz czyli łóżko lali:)

Pamiętacie szydełkową lalę? Zmęczyło ją bieganie po wymyślonym lesie i w swoje podróże po wyobraźni postanowiła wybierać się z cieplutkiego, wygodnego łóżeczka.

Łóżeczko powstało ze starych gazet i tektury i na koniec pomalowałam je farbami akrylowymi.

✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂
Jeśli chcecie zrobić takie łóżeczko, to składa się ono z trzech głównych elementów, które wycięłam z kartonu i okleiłam strzępkami gazety. ( Przepis na klej z wody i mąki jest bardzo prosty i możecie z powodzeniem go wykorzystać.)

Mamy spód i część przednią oraz tylną. Spód położony jest na tych dwóch częściach, ponieważ obie mają zrobione  papierowe wypustki. Te wypustki dodałam już po wyschnięciu i znów odczekałam przed malowaniem, aż wszystko ładnie zaschnie. W razie potrzeby łóżko dla lalki można rozłożyć lub można sobie skleić na stałe.
✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂

Na łóżeczku leży materacyk, podusia i miniaturowy kocyk z kwadratów babuni. Szczurka z Ikei już znacie:)


Sypialnia lali jest skromniutka jeszcze, ale mam nadzieję, że z czasem będę jej dokładała różne różności. Robienie wyposażenia zajmuje mi sporo czasu.

W każdym razie drobiazgi strasznie mnie cieszą i lubię sobie tak ustawiać, przekładać itp.

Bawicie się jeszcze lalkami?:)

PEACE

10 komentarzy:

 1. Podusia mnie rozbroiła! Jak indiański totem, trochę straszna:) Ale za to łóżeczko przytulaśne, szczególnie z babcinym kocykiem:D Zabawa lalkami zakończyła się, jak córka wyrosła. Ale lalki, pluszaki i cały kosz ubranek, jak najbardziej dalej zalegają w szafach i piwnicy. Mimo, że stare baby już nas są ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Wiesz co, ja mam gdzieś w PL w piwnicy całe pudło misiów i tak mnie korci, aby je wygrzebać, ale niestety chyba najpierw musiałabym sobie dobudować pokoik:)) Przesyłam Ci uściski!:))

   Usuń
 2. Ja wciąż uwielbiam pluszowe misie i inne zwierzątka i zupełnie nie mogę z tego wyrosnąć ;)
  W towarzystwie szczurka Twoja lala wygląda jak Alicja w Krainie Czarów :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i super:) Hihi, szczurek domaga się jednak stabilizacji i chciałby stać gdzieś w domku jakimś a nie za łóżkiem:D Muszę koniecznie coś wymyślić:))

   Usuń
 3. Świetnie to wszystko razem wygląda :) Bardzo ładnie pomalowałaś łóżeczko.
  Ja mam swoje misie w piwnicy i nie pozwolę nikomu ich stamtąd zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) To moje pierwsze kwiatki i powiem Ci , że naoglądałam się tutoriali i wszędzie było z płaskim pędzelkiem, ale w końcu moim rozczapierzonym szczotasem jakoś się udało:D Misie bardzo lubię i też takie wytarte i kalekie z upływu czasu:)

   Usuń
 4. Teraz lali będzie wygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, teraz tylko by w łóżku leżała:) Rozleniwiła się:))

   Usuń