czwartek, 17 maja 2012

Miniaturowy Miś Szydełkowy

 Był raz sobie mały szydełkowy miś. Był tak malutki, iż nawet pudełko zapałek było większe od niego. Mały szydełkowy miś uwielbiał wylegiwać się na słoneczku i nieraz marzył o wielkich przygodach.

Pewnego razu mały szydełkowy miś postanowił wybrać się na wycieczkę. Jako że jego malutkie szydełkowe nóżki nie mogły zanieść go zbyt daleko, mały szydełkowy miś postanowił skonstruować sobie pojazd godny prawdziwego odkrywcy.  Ruszył więc w poszukiwaniu odpowiedniego surowca budowlanego.
Mały szydełkowy miś rozejrzał się po swoim pokoiku. Zajrzał pod łóżko i wdrapał się na półkę. Próbował nawet otworzyć szafkę, ale jego małe łapki nie miały dość siły, aby ruszyć drewniane drzwiczki. Zrezygnowany miś podreptał na środek pokoiku i usiadł na nudnym magazynie o modzie dla ludzi. W tej właśnie chwili w głowie małego szydełkowego misia narodził się plan a na jego szydełkowym pyszczku pojawił się szeroki uśmiech.

Po wielu godzinach pracy powstała wreszcie papierowa łódeczka.

Mały szydełkowy miś wdrapał się dumnie na pokład swojej łódeczki i zamknął szydełkowe oczka. Przez wiele godzin żeglował po morzu wyobraźni. Fale snu zaniosły go na niebieskie wody oceanu, zamieszkane przez pachnące łąką morskie kwiaty o pyzatych policzkach.
Mały szydełkowy miś powitał morskie kwiaty, machając małą szydełkową łapką, a kwiaty zaśpiewały melodię wiatru, którą mały szydełkowy miś pewien był, że zapamięta na zawsze. I wtedy właśnie mały szydełkowy miś otworzył oczka i ziewnął przeciągle.

Długa i wspaniała była podróż małego szydełkowego misia, ale teraz czas był już na śniadanko bo szydełkowe misie mają szydełkowe brzuszki i chętnie jedzą miodek, produkowany przez szydełkowe pszczółki.

PEACE

6 komentarzy:

 1. Niech się pan Maluśkiewicz i wieloryb schowają.
  Miś szydełkowy rules!

  Pozdrawiam ;)
  Timi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam pana Maluśkiewicza co prawda, ale wiem że mały szydełkowy miś z pewnością wystraszyłby się wieloryba. No chyba, że wieloryb uśmiechnąłby się i zagaił po przyjacielsku...:)

   Również pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Absolutnie się zakochałam! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały szydełkowy miś się aż się zarumienił i przesyła szydełkowe buziaczki i uściski:)

   Usuń
 3. Witaj

  Wygrałaś u mnie Candy, proszę o kontakt:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:) Już się kontaktuję i dziękuję za info:)

   Pozdrawiam:)

   Usuń